بیشترین توریست‌های گرجستان از کدام کشورها هستند؟ | جایگاه سفر ایرانی‌ها به گرجستان را ببینید

دسته بندی: استا

رئیس سازمان ملی گردشگری گرجستان گفت: در ۱۰ ماه سال جاری بیش از هفت میلیون و ۵۰۰ هزار گردشگر خارجی به گرجستان سفر کردند که ۲۶۲ هزار نفر از آنها شهروندان ایرانی بودند.

اسپوتنیک نوشت: گئورگی چوگووادزه افزود: سفر گردشگران خارجی به گرجستان در ۱۰ ماه امسال ۱۱ درصد نسبت به مدت مشابه سال پیش افزایش یافته است.

رئیس سازمان ملی گردشگری گرجستان پیش بینی کرد که مسافرت گردشگران خارجی به این کشور تا اواخر مسال به هشت میلیون و ۵۰۰ هزار نفر برسد.

براساس این گزارش، شهروندان پنج کشور روسیه، جمهوری آذربایجان، ارمنستان، ترکیه و ایران در ۱۰ ماه امسال بیشترین مسافرت را به گرجستان داشتند.

بنا به آمار سازمان ملی گردشگری گرجستان، در سال جاری یک میلیون و ۲۴۹ و ۷۲ نفر از روسیه، یک میلیون و ۲۰۵ هزار و ۸۰۲ نفر از جمهوری آذربایجان، یک میلیون و ۶۳ هزار و ۳۸۹ نفر از ارمنستان، ۹۶۵ هزار و ۹۱۰ نفر از ترکیه و ۲۶۲ هزار و ۲۶۱ نفر از ایران به گرجستان سفر کردند.

درآمد حاصله از گردشگری خارجی در گرجستان، در ۶ ماه اول سال جاری، یک میلیون و ۴۰۰ هزار دلار بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته میلادی ۲۸٫۹ درصد بیشتر بوده است.

همچنین در ۶ ماه سال جاری سهم گردشگری خارجی در تولید ناخالص داخلی ۷٫۱ درصد است که در مقایسه با یک سال قبل ۱۷٫۶ درصد افزایش یافته است.

راهنمای سفر به گرجستان را در بخش راهنمای سفر استبیلایزر بخوانید: اینجا را کلیک کنید.